Telefon: +420 475 245 210      E-mail: info@vodnisklo.cz      Člen holdingu:

CaCl2(chlorid vápenatý) jako hnojivo

18.02.2019
CaCl2 (chlorid vápenatý) u rostlin výrazně urychluje vstřebávání minerálů.

 

CaCl2 přispívá ke zdravému růstu rostlin.


Jak se ukázalo, chloridy mají řadu vlastností, které pozitivně ovlivňují vývoj rostlin. Především přítomnost chloridů v půdě výrazně zrychluje vstřebávání různých minerálů. Kromě toho se podílí na procesu fotosyntézy u rostlin a také chrání před rozvojem hub. Nedostatek chloridů se může projevit v neúplné produkci bílkovin v rostlinách.


Příkladem cenného hnojiva, které je schopno poskytnout velké množství chloridu do půdy, je chlorid vápenatý. Při hnojení 100 kilogramů chloridu vápenatého se do půdy přivádí asi 32 kilogramů chloridu. Použití hnojiva umožní rychlé dodání této cenné látky do půdy. Stojí za to si pamatovat, že chloridy jsou ve vodě velmi rozpustné. Jedná se o vynikající nabídku pro ekologicky pěstované plodiny a zároveň je to alternativa k drahému síranu draselnému. V případě rostlin (jako je například řepa, celer, nebo zelí) a obilí (pšenice, žito), by hnojení mělo být provedeno za použití dávky 30-150 kg/ha po dobu 12 měsíců. Je důležité připomenout, že hnojení by se mělo rozdělit na dvě období - jaro a léto. Navrhované dávky jsou například 40-70 kg na jaře a v případě obilí dalších 30 kg hnojiva na podzim.

 

distripark.cz/blog/chlorid-vapenaty-ekologicka-alternativa-hnojeni-chloridy

 

18.02.2019
CaCl2 (chlorid vápenatý) u rostlin výrazně urychluje vstřebávání minerálů.
01.10.2018
Vážení zákazníci, od 1.10. začíná oficiální spolupráce se společností Sand Team s.r.o. (www.sandteam.cz) v oblasti slévárenství.
15.02.2018
Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Provozovna Ústí nad Labem

Provozovna Brno

2019 © Vodní sklo, a.s. | Člen holdingu Tonaso
Webové stránky vytvořilo Comerto, s.r.o.