Telefon: +420 475 245 210      E-mail: info@vodnisklo.cz      Člen holdingu:

VYUŽITÍ VODNÍHO SKLA PRO KUTILY A ŘEMESLNÍKY.

21.03.2014
Nejen na vajíčka........ Vodní sklo se používá ke konzervaci vajec....... tak tuto odpověď zřejmě nejčastěji dostanete při otázce jak lze využít vodní sklo v domácnosti.

Mnohem praktičtější a cenově velmi dostupné je užití vodního skla do betonu, k protipožárním nátěrům, jako přídavek do žáruvzdorných šamotových směsí pro opravy vyzdívek kamen a krbů, k ochraně dřeva proti hnilobě, ohni, vodě, termitům, červotočům a k impregnaci přírodních materiálů, azbestu a skelných vláken.


Vodní sklo jako přídavek do betonu urychluje hydrataci - rychleji dosáhne počáteční pevnosti. Beton pak tuhne velmi rychle. Doporučujeme nejprve si vyzkoušet směs v poměru 1:100 a následně přidávat do max. 5% objemu. Důležité upozornění: je třeba připravit si řídší směs. Dále zlepšuje voduvzdornost a nasákavost betonu čímž snižuje riziko drolení a zvyšuje jeho životnost. Jako příklad využití vodního skla coby přídavku do betonu lze uvést průmyslové stavby metra, tunelů, základů staveb apod.

13.05.2020
Odstávka: Vážení zákazníci, v termínu 8.6.-12.6. nebude z důvodu plánované odstávky energií ve výrobním závodě Ústí nad Labem probíhat výroba ani expedice. Objednávejte proto dodávky zboží v týdnu před nebo až po odstávce. Ve vyjímečných případech lze zboží expedovat po domluvě s obchodním manažerem. Děkujeme
12.05.2020
Nový Kosher certifikát

Provozovna Ústí nad Labem

Provozovna Brno

2021 © Vodní sklo, a.s. | Člen holdingu Tonaso
Webové stránky vytvořilo Comerto, s.r.o.