Telefon: +420 475 245 210      E-mail: info@vodnisklo.cz      Člen holdingu:

VYUŽITÍ VODNÍHO SKLA PRO KUTILY A ŘEMESLNÍKY.

21.03.2014
Nejen na vajíčka........ Vodní sklo se používá ke konzervaci vajec....... tak tuto odpověď zřejmě nejčastěji dostanete při otázce jak lze využít vodní sklo v domácnosti.

Mnohem praktičtější a cenově velmi dostupné je užití vodního skla do betonu, k protipožárním nátěrům, jako přídavek do žáruvzdorných šamotových směsí pro opravy vyzdívek kamen a krbů, k ochraně dřeva proti hnilobě, ohni, vodě, termitům, červotočům a k impregnaci přírodních materiálů, azbestu a skelných vláken.


Vodní sklo jako přídavek do betonu urychluje hydrataci - rychleji dosáhne počáteční pevnosti. Beton pak tuhne velmi rychle. Doporučujeme nejprve si vyzkoušet směs v poměru 1:100 a následně přidávat do max. 5% objemu. Důležité upozornění: je třeba připravit si řídší směs. Dále zlepšuje voduvzdornost a nasákavost betonu čímž snižuje riziko drolení a zvyšuje jeho životnost. Jako příklad využití vodního skla coby přídavku do betonu lze uvést průmyslové stavby metra, tunelů, základů staveb apod.

01.10.2018
Vážení zákazníci, od 1.10. začíná oficiální spolupráce se společností Sand Team s.r.o. (www.sandteam.cz) v oblasti slévárenství.
15.02.2018
Projekt je spolufinancován Evropskou unií.
01.02.2018
Projekt je spolufinacován Evropskou unií.

Provozovna Ústí nad Labem

Provozovna Brno

2018 © Vodní sklo, a.s. | Člen holdingu Tonaso
Webové stránky vytvořilo Comerto, s.r.o.