Telefon: +420 475 245 210      E-mail: info@vodnisklo.cz      Člen holdingu:

SILIKÁTOVÉ BARVY

21.03.2014
Jedná se o nejstarší druh fasádních barev, jsou vyráběny na bázi minerálního pojiva - draselného vodního skla.

Reakcí křemičitanu draselného se vzdušným kyslíkem vzniká gel kyseliny křemičité (K2SiO3 + CO2 = SiO2gel + K2CO3), který pojí částice pigmentů a plniv v nátěrové hmotě a reaguje s křemičitými plnivy jež jsou obsaženy v podkladní omítce tzv. silikatizace - nátěr se chemicky váže k podkladu.

Silikátové barvy v současné době zažívají renesanci, protože se zjistilo, že ne na všechny podkladní vrstvy jsou vhodné disperzní fasádní barvy. Tato barva výborně sjednocuje strukturní rozdíly mezi starou a novou omítkou a to i sanační. Umožňuje také překrytí mikrotrhlin v podkladních omítkách a vytváří také jedinečný přechodový most mezi starým disperzním a novým silikátovým nátěrem. Její charakteristické optické vlastnosti dávají natřeným plochám přirozený minerálně matný vzhled. Pokud jsou podmínky zpracování silikátových barev správně dodrženy jsou nátěry velmi stálé a životnost je závislá jen na kvalitě podkladové omítky. Spojení je vysoce stabilní a odolné vůči kyselinám. Dlouhá životnost silikátových barev při tom platí stejnou měrou pro všechny silikátové generace.

VÝHODY SILIKÁTOVÝCH BAREV


- vysoká paropropustnost
- vysoká přilnavost
(důsledek chemické vazby k podkladu)
- nízká nasákavost
- vysoká životnost
- přírodní a neměnný vzhled

POUŽITÍ SILIKÁTOVÝCH BAREV


pouze na čistě minerální podklady
- vápenné omítky
- vápennocementové omítky
- sanační omítky
13.05.2020
Odstávka: Vážení zákazníci, v termínu 8.6.-12.6. nebude z důvodu plánované odstávky energií ve výrobním závodě Ústí nad Labem probíhat výroba ani expedice. Objednávejte proto dodávky zboží v týdnu před nebo až po odstávce. Ve vyjímečných případech lze zboží expedovat po domluvě s obchodním manažerem. Děkujeme
12.05.2020
Nový Kosher certifikát

Provozovna Ústí nad Labem

Provozovna Brno

2021 © Vodní sklo, a.s. | Člen holdingu Tonaso
Webové stránky vytvořilo Comerto, s.r.o.